Türk Okçuluğu

A short text to describe your forum

merhabalar

Forum kuralları
Forumumuz Kemankeşler ve Türk yayı yapımcılarının bir araya toplandığı, bilgi, tecrübe ve malzeme paylaştığı bir gruptur. Grubumuza üyelik ücretsizdir ve gönüllülük esasına dayanmaktadır. Üye olmak isteyenlerin gerçek isim ve soy isimleriyle yapacakları başvuru, forum yöneticileri tarafından değerlendirilecek ve verilecek karara göre onaylanacak yada reddedilecektir. Foruma üyeliğinizin kabulü için kullanıcı adınızı, isim ve soy isim ile seçmeniz, ayrıca üyelik bilgilerinizde aktif kullandığınız e-mail adresinizi, bulunduğunuz şehri ve telefon numaranızı belirtmeniz zorunludur.

Türk Okçuluğuna ve Türk Yayı yapımına gönül verenleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız. Eğer sizde yay yapmak, ok atmak ve kabza almak istiyorsanız en doğru yerdesiniz.

Saygı ve selamlarımla,

İlkay DEMİRHAN

merhabalar

Mesajgönderen cahitakpınar » Pzr Kas 04, 2012 6:39 pm

arkadaşlar merhaba,
ben cahit akpınar,40 yaşındayım.foruma istanbul dan katılıyorum.habertürk kanalında bir programda Türk yaylarını gördükten sonra bu işe sevdalandım.internette ne kadar yazı video varsa hepsini takip ediyorum.hatta kendi yayımı yapmayada başladım.akçaağaç sallar 5 gündür suda bekliyor.kabza ve kasanları hazır ettim.bir kaç gün sonra da salları kalıba alacağım.itiraf etmeliyim ki yapım konusunda en çok bu forumdan faydalandım.hoş henüz daha bir şey yapabilmiş değilim ama....en azından cesareti bu forum sayesinde buldum. :D bütün malzemeleri temin ettim.boynuzlar,balık tutkalı,çega tutkalı,fırınlanmamış akçaağaçlar dahil...ben de merak ediyorum ortaya ne çıkacak diye.çalışmalar biraz ilerlesin ustalarımıza sunacağım resimleri.bu sefer başlamış bulundum ama bir dahaki sefer kesin ustalarımın talimatlarıyla yürüyeceğim herkese hayırlı forumlar dilerim.
cahitakpınar

Re: merhabalar

Mesajgönderen erhanaltındere » Pzt Kas 05, 2012 7:24 pm

cahitakpınar yazdı:arkadaşlar merhaba,
ben cahit akpınar,40 yaşındayım.foruma istanbul dan katılıyorum.habertürk kanalında bir programda Türk yaylarını gördükten sonra bu işe sevdalandım.internette ne kadar yazı video varsa hepsini takip ediyorum.hatta kendi yayımı yapmayada başladım.akçaağaç sallar 5 gündür suda bekliyor.kabza ve kasanları hazır ettim.bir kaç gün sonra da salları kalıba alacağım.itiraf etmeliyim ki yapım konusunda en çok bu forumdan faydalandım.hoş henüz daha bir şey yapabilmiş değilim ama....en azından cesareti bu forum sayesinde buldum. :D bütün malzemeleri temin ettim.boynuzlar,balık tutkalı,çega tutkalı,fırınlanmamış akçaağaçlar dahil...ben de merak ediyorum ortaya ne çıkacak diye.çalışmalar biraz ilerlesin ustalarımıza sunacağım resimleri.bu sefer başlamış bulundum ama bir dahaki sefer kesin ustalarımın talimatlarıyla yürüyeceğim herkese hayırlı forumlar dilerim.

Hoşgeldiniz cahit bey başarılar diliyorum kolay gelsin
Kullanıcı avatarı
erhanaltındere

Mesajgönderen m.emincan » Sal Kas 06, 2012 10:50 am

Cahit bey hoşgeldiniz Allah yardımcınız olsun . :)
m.emincan

Mesajgönderen cahitakpınar » Çrş Kas 07, 2012 7:00 pm

teşekkürler arkadaşlar.hepimize kolay gelsin.hayırlı forumlar.
cahitakpınar

Mesajgönderen YusufAktaş » Cmt Kas 10, 2012 5:30 pm

Foruma hoşgeldiniz Cahit bey:) Ben de istanbuldayım. Hangi semttesiniz acaba?
İlerleyen zamanlarda buluşup fikir alışverişi yapmak hepimiz için faydalı olur...:)
YusufAktaş

Mesajgönderen cahitakpınar » Cum Kas 16, 2012 6:19 pm

YusufAktaş yazdı:Foruma hoşgeldiniz Cahit bey:) Ben de istanbuldayım. Hangi semttesiniz acaba?
İlerleyen zamanlarda buluşup fikir alışverişi yapmak hepimiz için faydalı olur...:)

yusuf bey gündüzleri bahçelievlerdeyim.şu an salları büktüm,bir haftadır kalıpta.kabzayı hazırladım,kasanlarla uğraşıyorum.bu benim ilk yay denemem.yani tecrübe sıfır ama şevk %100:)).ama büküm konusunda yardımcı olabilirim:))
cahitakpınar

Mesajgönderen bilalhayridoğan » Prş Kas 29, 2012 6:58 pm

Aramıza hoşgeldiniz Cahit bey,

Allah şevkinizi daim kılsın inş. Size önereceğim ilk şey boynuz mersin balığı tutkalını kullanmadan yay yapmanız, tabi bunu söylerken sizin şevkinizi kırmak anlamında değil bu malzemeler kıymetli oldugu için ve sürekli bulunamadığı için söylüyorum. Eger malzeme temininde sıkıntı olmaz derseniz o vakit elde edeceğiniz sonucu merakla bekliyorum. Takıldıgınız noktalarda sormaktan çekinmeyiniz ve yaparken acele etmeyiniz. Bu iş en basta sabır işi.

Allah muvakkaf eylesin efendimi tekrar aramıza hoşgeldiniz.
https://gazi.academia.edu/BİlalHayriDoğan
"(o oku)Attığın zaman da sen atmadın, fakat Allah attı." (enfal suresi 17.ayet)
bilalhayridoğan

Mesajgönderen cahitakpınar » Cum Kas 30, 2012 5:43 pm

bilalhayridoğan yazdı:Aramıza hoşgeldiniz Cahit bey,

Allah şevkinizi daim kılsın inş. Size önereceğim ilk şey boynuz mersin balığı tutkalını kullanmadan yay yapmanız, tabi bunu söylerken sizin şevkinizi kırmak anlamında değil bu malzemeler kıymetli oldugu için ve sürekli bulunamadığı için söylüyorum. Eger malzeme temininde sıkıntı olmaz derseniz o vakit elde edeceğiniz sonucu merakla bekliyorum. Takıldıgınız noktalarda sormaktan çekinmeyiniz ve yaparken acele etmeyiniz. Bu iş en basta sabır işi.

Allah muvakkaf eylesin efendimi tekrar aramıza hoşgeldiniz.

sağolun bilal bey.valla beceremem diyordum ama şu ana kadar çok iyi gidiyor.dün tutkal yapmıştım.bu gün kabzayı birleştirdim. bence harika görünüyor.yani ilk denemeye göre.bu kadar yaptığıma ben bile şaşıyorum.demekki bazı şeylerin sonraki nesillere genetik yoluyla aktarıldığı doğruymuş.bana hediye gelen bir yayım var.onla yaptığım atışları bir görseniz şaşarsınız. 8-) .74 yaşındaki babam bile heveslendi :lol:
cahitakpınar

Dön Üyelik Şartları ve Foruma Giriş

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir