Türk Okçuluğu

A short text to describe your forum

Selamlar

Forum kuralları
Forumumuz Kemankeşler ve Türk yayı yapımcılarının bir araya toplandığı, bilgi, tecrübe ve malzeme paylaştığı bir gruptur. Grubumuza üyelik ücretsizdir ve gönüllülük esasına dayanmaktadır. Üye olmak isteyenlerin gerçek isim ve soy isimleriyle yapacakları başvuru, forum yöneticileri tarafından değerlendirilecek ve verilecek karara göre onaylanacak yada reddedilecektir. Foruma üyeliğinizin kabulü için kullanıcı adınızı, isim ve soy isim ile seçmeniz, ayrıca üyelik bilgilerinizde aktif kullandığınız e-mail adresinizi, bulunduğunuz şehri ve telefon numaranızı belirtmeniz zorunludur.

Türk Okçuluğuna ve Türk Yayı yapımına gönül verenleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız. Eğer sizde yay yapmak, ok atmak ve kabza almak istiyorsanız en doğru yerdesiniz.

Saygı ve selamlarımla,

İlkay DEMİRHAN

Selamlar

Mesajgönderen abdil_han » Sal Nis 30, 2013 9:39 pm

Selamlar,
bikaç yıldır osmanlı okçuluğuna karşı ilgi duymaya başladım,istanbulda tur rehberiyim.

klasik osmanlı yayı bulmak zor bende normal fiber fransız yay aldım ve pek vakit bulamasamda bazen belgrad ormanında atış yapıyorum.

inşallah geleneksel okçuluk gelişir ve hakettiği yere gelir.

bu arada klasik yay ve ekipmanları teminde yol gösterebilirseniz sevinirim.

saygılar selamlar
abdil_han

Re: Selamlar

Mesajgönderen bekirkurun » Çrş May 01, 2013 6:27 am

selamlar
aramıza hoşgeldin kardeşim
elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız
bekirkurun

Mesajgönderen YusufAktaş » Cum May 10, 2013 8:23 pm

Hoşgeldiniz.
Forumda tüm sorularınıza cevap bulacağınıza emin olabilirsiniz. Ustalarımız sağolsunlar üşenmeden sıkılmadan cevaplıyorlar.
Bu arada ben de istanbuldayım eğer ihtiyacınız olursa özel mesajla ulaşabilirsiniz. İstanbullu kemankeşler kavsiler de çoğalıyor çok şükür...:)
YusufAktaş

Mesajgönderen ilkaydemirhan » Sal May 14, 2013 10:26 am

Aramıza hoşgeldiniz. Haziran 2013 te Gümüşhacıköy'de yapılacak olan yarışmaya Grozer satmak için yay getirecektir. Orada direk kendisinden yay satın alabilirsiniz. Zihgir için internette seçenekler mevcuttur. Oklarınızı kendiniz yapabilir ya da internetten alabilirsiniz.
Saygı ve selamlarımla,
İlkay DEMİRHAN
Kullanıcı avatarı
ilkaydemirhan

Mesajgönderen ahmet fahri özyurt » Çrş May 22, 2013 8:36 am

değerli forum üyeleri, merhaba. ben mersinde yaşayan ticaret ve çiftçilikle uğraşan 57yaşında 2 çocuk ,1 torun sahibi bir arkadaşınızım.meraklarım arasında deniz,fotoğrafçılık,okçuluk ve avcılık vardır.okçuluk bilgilerimi geliştirebilmek ve forumdaki arkadaşlarımızın sayesinde osmanlı yay yapabilmeyi istiyorum.bir müddettir forumda bulunan yazıları ilgi ile takip ediyorum.sağolsun İlkay Demirhan beyin sayesinde foruma üye olabildim.şu anki bilgi seviyemin çok aşağılarda olduğunu düşündüğümden dolayı bir müddet yazıları okumaya devam edeceğimi, sıkıştığım yerlerde ise sizlere soru sorarak ve bir şeyin denenmeden öğrenilemiyeceğine inandığım içinde osmanlı yay yapımında yardımlarınızı rica edeceğim.görüşmek dileğiyle saygı ve selamlar.Ahmet Fahri Özyurt
Kullanıcı avatarı
ahmet fahri özyurt

Mesajgönderen bekirkurun » Çrş May 22, 2013 10:15 pm

selam
aramıza hosgeldin ahmet fahri bey
bekirkurun

Mesajgönderen bilalhayridoğan » Cum Haz 07, 2013 9:32 pm

aramıza hoşgeldiniz Ahmet bey.
https://gazi.academia.edu/BİlalHayriDoğan
"(o oku)Attığın zaman da sen atmadın, fakat Allah attı." (enfal suresi 17.ayet)
bilalhayridoğan

Mesajgönderen ilkaydemirhan » Pzt Haz 24, 2013 12:21 pm

Aramıza hoşgeldiniz.
İlkay DEMİRHAN
Kullanıcı avatarı
ilkaydemirhan

Dön Üyelik Şartları ve Foruma Giriş

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir