temren

temren

Mesajgönderen ahmet fahri özyurt » Çrş May 22, 2013 9:57 pm

arkadaşlar merhaba,bu gün aşağıda resimleri bulunan 3 adet temren yaptım.baştan iki tanesi demir malzeme olup 1ncisi 6cm uç,4.5cm mil,11 gr,2.ncisi 5.3 cm uç 4.5cm mil 10gr, 3ncüsü sert aliminyumdan 3.8 cm uç 2.8cm mil 5gr dır.demir temrenler oksijen ile ısıtılarak dövülmüş bilahare su verilip bilenmiştir.aluminyum olan ise eğe ile işlenmiştir.bu temrenleri gelenksel okçulukta kullanabilirmiyim?.görüşleriniz benim için önemli olduğundan yorumlarınızı rica ediyorum.saygılarımla.Ahmet Fahri Özyurt.
temren.JPG
Kullanıcı avatarı
ahmet fahri özyurt

Re: temren

Mesajgönderen bilalhayridoğan » Cum Haz 07, 2013 9:34 pm

alüminyumların egilme ihtimali yüksektir. hiç kullanmadım ama denemekte fayda var. oldukça sivri gözüküyor. dikkatli kullanmak lazım.
https://gazi.academia.edu/BİlalHayriDoğan
"(o oku)Attığın zaman da sen atmadın, fakat Allah attı." (enfal suresi 17.ayet)
bilalhayridoğan

Mesajgönderen ahmet fahri özyurt » Cmt Haz 08, 2013 8:20 pm

sn.bilalhayridoğan,merhaba, kullandığım malzeme aliminyum kapı kolundandır.çok sert bir malzeme.demiri ocakta döverek işlemek inanın bundan daha kolay.yaptığım okları henüz deneme fırsatım olmadı.denediğimde performansları hakkında bilgi veririm.selamlar.
Kullanıcı avatarı
ahmet fahri özyurt

Mesajgönderen ilkaydemirhan » Pzt Haz 24, 2013 12:27 pm

Merhabalar Ahmet bey,
Temrenleriniz çok güzel görünüyor. Tabii ki yaptığınız temrenleri geleneksel okçulukta kullanabilirsiniz. Biz genelde geçmişte kullanılmış olanları kullanmaya dikkat ediyoruz. Bunun yanında değişik tipte ürünler de çıkaran arkadaşlarımız oluyor. Sizinkilerin böyle bir geçmişi var mı bilemiyorum. Çünkü bu konuda detaylı bilgiye sahip değilim. Ama geçmişle bir bağı olmasa da deneme yapmada sıkıntı olacağını sanmıyorum. Zamanla elinizin becerisinin arttığını ve gün geçtikçe daha çok beğeneceğiniz ürünler çıkacağını göreceksiniz.
Saygı ve selamlarımla,

İlkay DEMİRHAN
İlkay DEMİRHAN
Kullanıcı avatarı
ilkaydemirhan

Dön Geleneksel Okçulukta kullanılan ekipmanlar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir