tanışma

tanışma

Mesajgönderen gokcekaragulle » Pzt Şub 13, 2012 8:55 pm

Selamlar saygılar.

Kendimi tanıtayım öncelikle .İsmim Adil Gökçe Karagülle. istanbulda bir ymm firmasında çalışıyorum. Yaklaşık olarak iki senedir geleneksel okçuluğumuzla ilgilenmekteyim.
Geleneksel okçuluğumuzla ilgili bilgilerin, deneyimlerin paylaşıldığı böyle bir platform oluşturduğunuz ve benim gibi acemilere yol gösterdiğiniz için teşekkürlerimi sunarım.
gokcekaragulle

Re: tanışma

Mesajgönderen bilalhayridoğan » Sal Şub 14, 2012 3:29 pm

Selamlar,
Ben bilal hayri doğan. Gazi üniversitesi istatistik bölümü mezunuyum. Geleneksel okçuluk sporu ile bir buçuk yıldır ilgilenmekteyim.Bu kültürümüzün yeniden canlandırılmasını sağlamak için gönülden çalışmaktayım.
Aramıza hoşgeldiniz Adil bey. Böyle bir forum gerekli idi,bilgi paylaşımlarını facebooktan önce burada yapsak daha güzel olacak lakin insanların dikkatini foruma yönlendiremedik malesef...
https://gazi.academia.edu/BİlalHayriDoğan
"(o oku)Attığın zaman da sen atmadın, fakat Allah attı." (enfal suresi 17.ayet)
bilalhayridoğan

Mesajgönderen erhanaltındere » Sal Şub 14, 2012 8:44 pm

Selam.Aramıza hosgeldiniz.Ben İzmirden Erhan Altındere maragozum.Geleneksel okçulukla yakından ilgiliyim.Bende Bilal arkadaşım gibi tanışmamızın burda uygun olduğunu düşünüyorum.Facebook aracılığıyla degilde forum aracılığıyla yapılan bilgi paylaşımlarının daha ciddi ve öğretici oldugunu düşünüyorum.
Saygılar..
Kullanıcı avatarı
erhanaltındere

Mesajgönderen cengiz çetin » Cum Şub 17, 2012 9:43 am

Cengiz Çetin,Kamu yönetimi mezunuyum.15 yıl pazarlama sektöründe çalıştım. beş yıldır yay yapımı ile ilgileniyorum.Hem geleneksel usulde hemde sentetik çalışmalarım var.Aynı zamanda kesici silahların tamiri ve replikalarını yapmaya çalışıyorum.Güzel ve verimli bir paylaşım alanı.
Cengiz ÇETİN ANKARA
cengiz çetin

Mesajgönderen suleymanelkan » Cum Şub 17, 2012 9:04 pm

Merhaba!
Ben Süleyman Elkan. 17 yaşındayım. Eskişehir'de yaşıyorum. Öğrenciyim.
Yaklaşık dokuz ay yay yaptım, daha sonra atıcılığa başladım.
Aynı zamanda bu sporu tarihi boyutlarınıda araştırıyorum.
Selamlar...
Batıda Yüe-çiler'i ve 26 kavmi daha yendim. YAY çekebilen bütün kavimler tek bir aile gibi birleştiler. (Mete'nin, Çin imparatoruna hitaben yazdığı mektuptan alıntı)
suleymanelkan

Mesajgönderen gokcekaragulle » Cum Şub 17, 2012 9:22 pm

Süleyman kardeşim helal olsun diyorum başka da bir şey demiyorum. Senin videolarını seyrettim azmine, hevesine, beceriine hayran kaldım. bu yaşta bunları yapabiliyorsan geleneksel okçuluğumuz emin ellerde.
gokcekaragulle

Mesajgönderen suleymanelkan » Cum Şub 17, 2012 10:35 pm

gokcekaragulle yazdı:Süleyman kardeşim helal olsun diyorum başka da bir şey demiyorum. Senin videolarını seyrettim azmine, hevesine, beceriine hayran kaldım. bu yaşta bunları yapabiliyorsan geleneksel okçuluğumuz emin ellerde.

Çok teşekkür ederim emin ellerde 5 metreden 10x30 putayı vuramıyorum ama daha 4. idmanım OLACAK! :)))))
Batıda Yüe-çiler'i ve 26 kavmi daha yendim. YAY çekebilen bütün kavimler tek bir aile gibi birleştiler. (Mete'nin, Çin imparatoruna hitaben yazdığı mektuptan alıntı)
suleymanelkan

Mesajgönderen Ahmet Bayazit » Çrş Mar 21, 2012 11:50 pm

Herkese merhaba,
Herseyden önce Almanca klavyeden dolayi olan imla hatalarini ve sürcü lisani affetmenizi dilerim.
Avusturya`da St. Pölten Devlet Opera ve Balesi Organizatörüyüm (Festival binasi). Viyana yakinlarinda oturuyorum. Yaptigim isin de konusuna yakin oldugu icin, yaklasik on senedir kaybolmaya yüz tutmus degerlerimizden biri olan geleneksel gölge oyunumuz Karagöz ve Hacivat`in tanitimina pek cok caba sarfettim. Bakiniz: www.karagöz.at (tabii yine alamanca). Gerci ustalara dendigi gibi tam bir "Hayali" olamadim ama, yinede gururluyum :)
Belki Karagöz ve Hacivatla Viyanayi icerden fethettik ama, bu arada baska hangi degerlerimizi kaybettigimizin farkina ancak simdi varabiliyorum. Olsun, atalarimiz ne demis? Zararin neresinden dönersek kardir.
Ben de cocukken yay ve ok ile bayagi tebelles oldugum icin, kendime uyacak bir spor dali arayisindayken (e malum yas gectikce vücudu bir sekilde calismaya zorlamak gerekiyor ;) bundan tahmini bir ay önce at sirtinda okculuk fikri hosuma gitti.
Internetten bu konuda bilgi ararken ne göreyim? Meger Macarlar bu isi bizden devralmis, hem devam ettirmis hem de piyasayi ele gecirmis.. Olsun dedim kendi kendime, en azindan birileri devam ettirmis..Grozerin sayfasina girdigim siralar kafayi tamamen yemek üzereydim ve aynen meclis karari alip, kavsilige soyundum.
Yani soyundum derken :) bilgi ve malzeme toplayisina girdim demek istiyorum. Bir yandan ufacik atölyemi yay imalatina adapte ediyorum, bir yandan da Mustafa Kani Beyin Telhis`e, sizlerin kavsi forumuna ve bu foruma yazdiklarinizdan feyz alip, kuvvet buluyorum.
Gurbetten sevgilerle
Ahmet Bayazit
Ahmet Bayazit

Mesajgönderen erhanaltındere » Prş Mar 22, 2012 6:20 pm

Ahmet Bayazit yazdı:Herkese merhaba,
Herseyden önce Almanca klavyeden dolayi olan imla hatalarini ve sürcü lisani affetmenizi dilerim.
Avusturya`da St. Pölten Devlet Opera ve Balesi Organizatörüyüm (Festival binasi). Viyana yakinlarinda oturuyorum. Yaptigim isin de konusuna yakin oldugu icin, yaklasik on senedir kaybolmaya yüz tutmus degerlerimizden biri olan geleneksel gölge oyunumuz Karagöz ve Hacivat`in tanitimina pek cok caba sarfettim. Bakiniz: http://www.karagöz.at (tabii yine alamanca). Gerci ustalara dendigi gibi tam bir "Hayali" olamadim ama, yinede gururluyum :)
Belki Karagöz ve Hacivatla Viyanayi icerden fethettik ama, bu arada baska hangi degerlerimizi kaybettigimizin farkina ancak simdi varabiliyorum. Olsun, atalarimiz ne demis? Zararin neresinden dönersek kardir.
Ben de cocukken yay ve ok ile bayagi tebelles oldugum icin, kendime uyacak bir spor dali arayisindayken (e malum yas gectikce vücudu bir sekilde calismaya zorlamak gerekiyor ;) bundan tahmini bir ay önce at sirtinda okculuk fikri hosuma gitti.
Internetten bu konuda bilgi ararken ne göreyim? Meger Macarlar bu isi bizden devralmis, hem devam ettirmis hem de piyasayi ele gecirmis.. Olsun dedim kendi kendime, en azindan birileri devam ettirmis..Grozerin sayfasina girdigim siralar kafayi tamamen yemek üzereydim ve aynen meclis karari alip, kavsilige soyundum.
Yani soyundum derken :) bilgi ve malzeme toplayisina girdim demek istiyorum. Bir yandan ufacik atölyemi yay imalatina adapte ediyorum, bir yandan da Mustafa Kani Beyin Telhis`e, sizlerin kavsi forumuna ve bu foruma yazdiklarinizdan feyz alip, kuvvet buluyorum.
Gurbetten sevgilerle
Ahmet Bayazit

hoş geldiniz ahmet bey doğru yerdesiniz
Kullanıcı avatarı
erhanaltındere

Mesajgönderen Ahmet Bayazit » Cum Mar 23, 2012 3:19 am

Hos bulduk :D
Ahmet Bayazit

Sonraki

Dön Genel Tartışmalar

Kimler çevrimiçi