Türk Okçuluğu

A short text to describe your forum

Bu boru başka boru:)

Re: Bu boru başka boru:)

Mesajgönderen bilalhayridoğan » Prş Şub 16, 2012 4:14 pm

ilkaydemirhan yazdı:Bilal kardeşim bu konuda haklısın. Faceyi kapatma gibi bir şansımız yok. Ama orada iletiler için bir sınırlama getirme planlarım var. Şu an araştırıyorum. En azından orada fotoğraf göndermeyi engelleyebilsek çok faydası olur.

Abi mesela sadece foto olacak altına yorum yapılamayacak yorum için bu formu adres göstereceğiz,facebookta bu tarz gruplar var fakat bunu nasıl sağlamışlar ayarları nedir bilemiyorum. Yani sadece resim olarak onun haricindeki her tartışma soru yorum ne varsa forum üzerinden akmalı.web siteyide aynı şekilde kullanmalıyız.önce sitede paylaşıp daha sonra facebooka link vermeliyiz bunu yaygınlaştıralım ve sık sık forumu duyuralım ben bundan sonraki facebooktaki her mesajımda formun linkinide göndereceğim.
https://gazi.academia.edu/BİlalHayriDoğan
"(o oku)Attığın zaman da sen atmadın, fakat Allah attı." (enfal suresi 17.ayet)
bilalhayridoğan

Mesajgönderen ilkaydemirhan » Cum Şub 17, 2012 11:07 am

Bunun yolu ek yok gibi. Bugün öğleden önce itibariyle facedeki kavsi grubuna paylaşım yapma özelliğini kapattım. Kavsi grup açtım ve gruba fotoğraf göndermeyi engelledim. Sadece yazılı paylaşım mümkün. Ayrıca yay-ok yapımı yada diğer malzeme yapımı ile ilgili iletiler de kabul edilmeyecek. Bu tarz iletilerin yerinin forum olduğu hepimizce aşikardır.
İlkay DEMİRHAN
Kullanıcı avatarı
ilkaydemirhan

Mesajgönderen cengiz çetin » Cum Şub 17, 2012 2:19 pm

Sentetik yay konusvnda uzun zamandır çalışıyorum.Epoksi tutkal konusunda deneyimlerim var,paylaşmaktan çekinmedim.Ben epoksiyi parçaları yapıştırmak için kullanmıyorum.Hızlı kürleşenler kırılgan oluyor.Yavaş kuruyan 24 saat alıyor.Bu sebeple parça baglantılarında Kleiberit 569 kullanıyorum,saglam ve bir saatlik kuruma süresi var.Epoksiyi sinir yerine elyaf yapıştırmak içın kullanıyorum.Epoksi olarak Teknomarin ERA 4000 kullanıyorum.Akışkan olması elyafin tutkalı emmesini saglıyor.Cam elyafı hangi agaca,kaç milim kalinlıga uygulamak lazım?akçada 3mm kalınlıga uyguladim,hafif hizlı oldu.bu konuda hala bilgi eksiklıgm var.Konuyla ilgili hertürlü paylaşıma açıgm.Soran herkesede bilgi verdim ve veriyorum.
Cengiz ÇETİN ANKARA
cengiz çetin

Önceki

Dön Sentetik Yay Yapımı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir