Türk Okçuluğu

A short text to describe your forum

Bu boru başka boru:)

Re: Bu boru başka boru:)

Mesajgönderen bilalguragac » Cum Tem 29, 2011 11:05 am

Haydi hayırlısı sentetik yayımıda kırdım :)
Bilal GÜRAĞAÇ
Casablanca\FAS

"EY MİLLET-İ MERHUME, SAKIN YE'SE KAPILMA." M.Akif Ersoy-Atiyi Karanlık Görerek Azmi Bırakmak
bilalguragac

Mesajgönderen murateraslan » Pzr Şub 05, 2012 10:04 pm

foruma yeni katildigim icin konuya 6 ay geriden girdim , bu sentetik yay meselesine takmis durumdayim , epoksici arkadaslarima sordugumda esnek olmaz diyorlar,kaliba dokulup yapilan yayda kullanilan epoksinin niteligi hakkinda bilgi verebilirmisiniz..teknik imkanlarim olmasina ragmen bilgi eksikligi var
murateraslan

Mesajgönderen ilkaydemirhan » Pzt Şub 06, 2012 6:57 am

Murat bey biz epoksiyi hazır kullanıyoruz. İlk denemeyi Cengiz kardeş pateks epoksi ile yaptı. Sonuç iyiydi ancak epoksi pahallıydı. Sonra markasını şu an hatırlamadığım bir ticari epoksi bulduk. Onu kullandık. Piyasada epoksi yapıştırıcı çeşitleri bol. Aslında epoksi ile uğraşan uzman birisinden yardım almak lazım. Sertleştirici ne kadar katılacak? Reçine ne kadar katılacak? Hangisi daha esnektir? gibi sorulara cevap bulmak lazım. Epoksi ile yapılan yayların kırılmasını acele kurup ok atma hevesine bağlıyorum. Biraz sabredebilsek bence yaylar çalışacak ama sabredemiyoruz. Geleneksel yöntem çok uzun zaman alıyor ama sentetik yay yapımı da bu kadar kısa olmamalı. Epoksi kürleşen bir reçine olduğu için biz dondu zannetsek te kürleşmeye devam ediyor. Bu yüzden erken asa gezi kırıkla sonlanıyor. En güzeli onu ısıtarak kürleşmesini hızlandırmak ve asa gezinde acele etmemek.
Sağlıcakla kalın.
İlkay DEMİRHAN
Kullanıcı avatarı
ilkaydemirhan

Mesajgönderen murateraslan » Pzt Şub 06, 2012 7:24 am

epoksi satan uzman bir arkadasim var ,sordum ama nitelik bilgisi istedi ,patek epoksi yeya neyse arşivinizi bir karistirsaniz, pahali olmasi onemli degil
murateraslan

Mesajgönderen ilkaydemirhan » Pzt Şub 13, 2012 11:50 am

Selamlar Murat bey,
Nitelik olarak pek fazla birşey diyemem ama özellik olarak, 20-30 dk. da kürleşmeye başlayacak, sertleştikten sonra kırılgan olmayacak, Esnek olacak, uygulama esnasında akıcı olmayacak ve uygulandıktan sonra oda sıcaklığında kürleşecek. Daha da aklıma birşey gelmiyor.

Cengiz ÇETİN pateks kullandı. Onunla ilgili fikrini beyan edebilir.

Saygı ve selamlarımla,

NOT: Forumu kullanan belki bir çok arkadaşımız var ama nedense kimseden ses çıkmıyor. Sanki sadece Bilal ile benim forumum gibi bizden başka cevap veren yok maalesef. Oysa onlarca kişiye epoksi yapıştırıcı temin ettik. Bu yüzden yay yapımı ile ilgilenen tecrübeli arkadaşları konulara katılımcı olmadıkları için buradan esefle kınıyorum.
İlkay DEMİRHAN
Kullanıcı avatarı
ilkaydemirhan

Mesajgönderen ensariculum » Pzt Şub 13, 2012 12:17 pm

ilkaydemirhan yazdı:NOT: Forumu kullanan belki bir çok arkadaşımız var ama nedense kimseden ses çıkmıyor. Sanki sadece Bilal ile benim forumum gibi bizden başka cevap veren yok maalesef. Oysa onlarca kişiye epoksi yapıştırıcı temin ettik. Bu yüzden yay yapımı ile ilgilenen tecrübeli arkadaşları konulara katılımcı olmadıkları için buradan esefle kınıyorum.

bende yay yapına yeni başlayanlardanım. şu an sadece bilgi ediniyorum. her gün iki üç kere forumu ziyaret ediyorum yeni bişeyler öğrenmek için ama nedense daha önce yay yapan arkadaşlarımız bilgilerini paylaşmıyorlar.
ensariculum

Mesajgönderen murateraslan » Pzt Şub 13, 2012 12:20 pm

okculukta yeniyim ama gordugum kadariyla siz ve bilal beyden baskasi bilgi verme yanlisi degil. Paylasimi az buluyorum. Okculuk gelissin den ziyade herkez munferit olarak kebdini gelistirmeye calisiyor ,su ana kadarki izlenimlerim bunlar, kavsilerde doruma bakip yeni ne cikmis ne kesfedilmis ona bakip islerine bakiyorlar bu forum ikinizin omuzlarina kalmis gibi gorunuyor
murateraslan

Mesajgönderen ilkaydemirhan » Pzt Şub 13, 2012 2:44 pm

Evet arkadaşlar haklısınız. Paylaşım çok azaldı. Paylaşılmayan bilgi bilgi değildir, bencilliktir. Arkadaşlarımın başka mazeretlerinin olduğunu zannediyorum ve buraya daha fazla önem vermelerini rica ediyorum. Aksi halde forumun fonksiyonu azalmaktadır. İlk zamanlar biz mail grubuyla iletişim halindeydik. Büyük kitlelere ulaşabilelim diyerek forum sistemine geçtik. Yürümez diyen arkadaşlar oldu sanki haklılık payları olduğu kanaatine varmak üzereyim. Eğer bu kanaatim artarsa ilgililerin maillerini alarak mail grubu üzerinden devam etmek yöntemine geri dönebiliriz.
Saygı ve selamlarımla,
İlkay DEMİRHAN
Kullanıcı avatarı
ilkaydemirhan

Mesajgönderen bilalhayridoğan » Pzt Şub 13, 2012 5:31 pm

Bunun sebebi facebookta da grubumuzun olması. İnsanlar ihtiyarı olarak bir alışkanlık sonucu facebooku kullanıyorlar ve girmişkende okçuluk grubunada bakayım ne var ne yok gibi bir düşünce içerisine giriyorlar. İlk başladığımız yıllarda facebookta grubumuz yoktu ve eski forumumuzda paylaşım şu anki duruma göre çok çok fazlaydı. İşin garip olan tarafı şu an ilgilenen ve yayıldığımız kişi daha fazla olmasına rağmen forumdaki paylaşımın az olması.Bununda söylediğim gibi bence tek sebebi facebook olması. Selamlar,
https://gazi.academia.edu/BİlalHayriDoğan
"(o oku)Attığın zaman da sen atmadın, fakat Allah attı." (enfal suresi 17.ayet)
bilalhayridoğan

Mesajgönderen ilkaydemirhan » Prş Şub 16, 2012 3:01 pm

Bilal kardeşim bu konuda haklısın. Faceyi kapatma gibi bir şansımız yok. Ama orada iletiler için bir sınırlama getirme planlarım var. Şu an araştırıyorum. En azından orada fotoğraf göndermeyi engelleyebilsek çok faydası olur.
İlkay DEMİRHAN
Kullanıcı avatarı
ilkaydemirhan

ÖncekiSonraki

Dön Sentetik Yay Yapımı

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir