tendonları kurutmak için tuz kullanmak?

tendonları kurutmak için tuz kullanmak?

Mesajgönderen caglarsahin » Prş Eyl 08, 2011 2:07 pm

tendonları kuruması için güneşe bırakmadan önce tuzlamak. tendonlara yarar veya zarar verirmi? kokuda ve kuruma süresinde azalma olması muhtemel ama, tendonların fiziksel yapısında ne gibi değişiklik yapar? deneyen ve bilgisi olan varmıdır?
caglarsahin

Re: tendonları kurutmak için tuz kullanmak?

Mesajgönderen suleymanelkan » Cmt Eyl 10, 2011 3:37 pm

caglarsahin yazdı:tendonları kuruması için güneşe bırakmadan önce tuzlamak. tendonlara yarar veya zarar verirmi? kokuda ve kuruma süresinde azalma olması muhtemel ama, tendonların fiziksel yapısında ne gibi değişiklik yapar? deneyen ve bilgisi olan varmıdır?

Aslında ilginç bir yöntem denemekte fayda var.
Batıda Yüe-çiler'i ve 26 kavmi daha yendim. YAY çekebilen bütün kavimler tek bir aile gibi birleştiler. (Mete'nin, Çin imparatoruna hitaben yazdığı mektuptan alıntı)
suleymanelkan

Mesajgönderen ilkaydemirhan » Sal Eyl 13, 2011 6:45 am

Tendonları hızla kurutacağı aşikar ama kırılganlığını artıracaktır. Sonrasında tutkal almada yada artıklardan tutkal yaparken erimede sıkıntı olabilir. Yapacağınız tutkala tuz geçecektir. Bence boşuna emeklerinizi zayi etmeyin. Tendonlar zaten bozulmadan hızla kuruyor. Kurutmaya zaman ve yer müsait değilse derin dondurucuda kurutma şartları iyileşene kadar dondurabilirsiniz. Sonra çözdürür kurutursunuz.
İlkay DEMİRHAN
Kullanıcı avatarı
ilkaydemirhan

Mesajgönderen suleymanelkan » Sal Eyl 13, 2011 8:50 pm

ilkaydemirhan yazdı:Tendonları hızla kurutacağı aşikar ama kırılganlığını artıracaktır. Sonrasında tutkal almada yada artıklardan tutkal yaparken erimede sıkıntı olabilir. Yapacağınız tutkala tuz geçecektir. Bence boşuna emeklerinizi zayi etmeyin. Tendonlar zaten bozulmadan hızla kuruyor. Kurutmaya zaman ve yer müsait değilse derin dondurucuda kurutma şartları iyileşene kadar dondurabilirsiniz. Sonra çözdürür kurutursunuz.

İlkay abiciğim hiçbir kadın derin dondurucusunda tendon istemez. :mrgreen: Ben bu artıklardan nasıl tutkal yapılıyor hala anlamadım?
Batıda Yüe-çiler'i ve 26 kavmi daha yendim. YAY çekebilen bütün kavimler tek bir aile gibi birleştiler. (Mete'nin, Çin imparatoruna hitaben yazdığı mektuptan alıntı)
suleymanelkan

Mesajgönderen ilkaydemirhan » Çrş Eyl 14, 2011 5:54 am

Haklısın kadınlar istemez. Nasıl tutkal yapıldığı uzun iş evde deneme bence :mrgreen: :mrgreen:
İlkay DEMİRHAN
Kullanıcı avatarı
ilkaydemirhan

Mesajgönderen caglarsahin » Prş Eyl 15, 2011 1:29 pm

sartların iyileşmesinden kasıt nedir bilmiyorum ama. çevre ve mekan anlamında. balkonda kurutuyorum tendonları. bu yaz komşular bana seri katil gözü ile bakmaya başladılar, ama çözemediler olayı daha. çözüm olurmu diye denemek istedim. bilgi için teşekkürler
caglarsahin

Mesajgönderen ilkaydemirhan » Cum Eyl 16, 2011 7:26 am

Şartlardan kasıt kurutma şartlarıdır. Hava kapalı olur, asacak yada serecek yeriniz olmazsa oluncaya kadar derin dondurucuda saklayabilirsiniz.
İlkay DEMİRHAN
Kullanıcı avatarı
ilkaydemirhan

Mesajgönderen suleymanelkan » Pzr Eyl 18, 2011 3:04 pm

caglarsahin yazdı:sartların iyileşmesinden kasıt nedir bilmiyorum ama. çevre ve mekan anlamında. balkonda kurutuyorum tendonları. bu yaz komşular bana seri katil gözü ile bakmaya başladılar, ama çözemediler olayı daha. çözüm olurmu diye denemek istedim. bilgi için teşekkürler

Ben size bizzat kendimin uyguladığı bir yöntem söyleyeyim. Evinizin çatısına çıkabiliyorsanız havanın sıcak ve hararetli günlerinde zemininde ısı yalıtımı olan çatıda kurutabilirsiniz. İlkay abi formülü söylemezsen bulur evde yaparım bak. :mrgreen:
suleymanelkan

Mesajgönderen ilkaydemirhan » Pzt Eyl 19, 2011 5:48 am

Süleyman hangi formülü istiyorsan söyleyeyim. Aman evde falan yapmayakalkma :lol:
İlkay DEMİRHAN
Kullanıcı avatarı
ilkaydemirhan

Mesajgönderen suleymanelkan » Sal Eyl 20, 2011 7:49 pm

ilkaydemirhan yazdı:Süleyman hangi formülü istiyorsan söyleyeyim. Aman evde falan yapmayakalkma :lol:

Sülfirik asit şeker tepkimesinin formülünü istiyorum.. :twisted: :mrgreen: Sonraaa yay yapmayı bıraktırdınız ama araştırmalarımı bırakmam! Çega tutkalı nasıl yapılır?
suleymanelkan

Sonraki

Dön Sinir

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir