Mersin Balığı Tutkalı

Re: Mersin Balığı Tutkalı

Mesajgönderen ilkaydemirhan » Çrş Oca 23, 2013 8:35 am

Firmaya ulaşsanız bile size hava kesesi gönderemeyeceklerdir. Çünkü mersin balığından havyar operasyonla alınır, balığın karnı dikilir ve havuza geri salınır. Bir balıktan bu yöntemle bir çok kez havyar alırsınız. Aksi halde her havyar aldığınız balığı öldürürseniz işletme balık maliyetine dayanamaz.
İlkay DEMİRHAN
Kullanıcı avatarı
ilkaydemirhan

Mesajgönderen ahmet fahri özyurt » Çrş Haz 05, 2013 8:10 pm

arkadaşlar merhaba,bu gün Adana da mersin balığı üretimi yapan royal fishery isimli şirkete hava kesesi ile ilgili mail attım.umarım olumlu bir cevap verirler.daha sonra sonuçtan forumu haberdar ederim.İlkay bey mersin balığının havyarı için üretildiğini söylüyorsunuz,firma tanıtımında havyar ve et olarak iddialı olduklarını söylüyorlar.şanşımızı denemede fayda görüyorum.ayrıca avrupada bu işi yapanlar 100gr malzemeyi yaklaşık 50 euro gibi bir fiyatla satıyorlar.saygılarımla.
Kullanıcı avatarı
ahmet fahri özyurt

Mesajgönderen YusufAktaş » Pzr Haz 09, 2013 11:08 am

Ahmet bey ben daha önce mail atmıştım o firmaya fakat dönen olmadı. Sanırım bunda İlkay abinin anlattığı sebep etkili oldu. Fakat yine de hastalanıp ölen balıkları, şayet hastalıkları hava kesesiyle alakalı değilse, istersek verebilirler. Onları da hava kesesini damağını çıkarıp ayıklayıp kurutup vereceklerini hiç sanmıyorum. Adanaya birimizin yolu düşse yüzyüze konuşmakta fayda var ama çok da ümitli değilim açıkçası.
YusufAktaş

Mesajgönderen ilkaydemirhan » Pzt Haz 24, 2013 12:34 pm

Evet arkadaşlar ben bu güne kadar yaptığım girişimlerden sonuç alamadım. Garip bir kıskançlık var, bunun önüne geçilemiyor maalesef. Çöpe attıkları şeylerin değerli olduğunu söylerseniz size vermeyeceklerdir. Hatta söyledikten sonra gidip denizin ortasına atmaya başlarlar artık.
İlkay DEMİRHAN
Kullanıcı avatarı
ilkaydemirhan

Önceki

Dön Tutkal

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir