BONCUK TUTKALI YAPIMI

Re: BONCUK TUTKALI YAPIMI

Mesajgönderen sayginocalan » Sal Nis 17, 2012 9:19 pm

Vietnam'dan bağlantı kurdum. Kedi balığı damağını kurutulmuş olarak gönderecekler. Fotoğraflara göre aynı mersin balığının damağı gibi. 100 gr denemelik gönderecekler, deneme bir tutkal yapacağım bakalım olacak mı. Yalnız Vietnamlı firmanın dediğine göre ben onlardan hava kesesi istedim, onlar biz sana damak gönderelim çünkü damak daha iyi tutkal oluyor biz yapılışını da biliyoruz dediler. Eğer olursa kilosunu 12 dolardan verecekler.
sayginocalan

Mesajgönderen Ali Kumbasar » Çrş Nis 18, 2012 12:23 am

sayginocalan yazdı:Vietnam'dan bağlantı kurdum. Kedi balığı damağını kurutulmuş olarak gönderecekler. Fotoğraflara göre aynı mersin balığının damağı gibi. 100 gr denemelik gönderecekler, deneme bir tutkal yapacağım bakalım olacak mı. Yalnız Vietnamlı firmanın dediğine göre ben onlardan hava kesesi istedim, onlar biz sana damak gönderelim çünkü damak daha iyi tutkal oluyor biz yapılışını da biliyoruz dediler. Eğer olursa kilosunu 12 dolardan verecekler.

inşallah güzel olur, iyi haberlerinizi bekliyoruz
Ali Kumbasar

Mesajgönderen TanAkman » Çrş Nis 18, 2012 10:18 am

Hayırlısı olsun güzel bir haber.
TanAkman

Mesajgönderen sayginocalan » Çrş Nis 18, 2012 5:42 pm

1 kilosu için kargo dahil 60 dolar para istediler. Benim korkum gümrükte takılması. EMS ile gönderecekler. Acaba gümrüğe takılır mı?
sayginocalan

Mesajgönderen bilalhayridoğan » Cum Nis 20, 2012 2:20 pm

sayginocalan yazdı:1 kilosu için kargo dahil 60 dolar para istediler. Benim korkum gümrükte takılması. EMS ile gönderecekler. Acaba gümrüğe takılır mı?

Fiyat çok uygun, inş takılmaz. Büyük ihtimalle takılmaz diye umuyorum.
https://gazi.academia.edu/BİlalHayriDoğan
"(o oku)Attığın zaman da sen atmadın, fakat Allah attı." (enfal suresi 17.ayet)
bilalhayridoğan

Mesajgönderen Murat_İnanır » Pzt Haz 04, 2012 12:45 am

sayginocalan yazdı:1 kilosu için kargo dahil 60 dolar para istediler. Benim korkum gümrükte takılması. EMS ile gönderecekler. Acaba gümrüğe takılır mı?

Hayvansal Ürünler gümrükte denetime tabii. Eğer paketin üzerine işlenmemiş hayvansal ürün ve ya ham balık kesesi vs diye yazarlarsa takılabilir. Onun yerine işlenmiş ürün diye belirtirlerse geçmesi muhtemel. (Benim dışarıdan sipariş verdiğim bir çift manda boynuzu takıldı. Bana gümrükten ihbarname geldi.)
Eğer ürün elinize ulaşacak olursa lütfen adresi bizimle de paylaşın... Ya da ben size rica etsem de benim namıma sipariş verseniz. hesabınıza parayı çıkarsam.
Saygılarımla...
Murat_İnanır

Mesajgönderen sayginocalan » Pzt Haz 04, 2012 7:18 am

60 $ olan yer sonradan caydı. Bir yer daha buldum onlar kargosu dahil 100 $ istiyorlar.
sayginocalan

Mesajgönderen ilkaydemirhan » Çrş Haz 13, 2012 9:40 am

Saygın bey zaten fiyat çok düşük. Ya size başka ürün yollayacaklar yada parayı alıp üstüne yatacaklar. Dünyada balık hava kesesi ve balık damağı fiyatları belli. Geleneksel yay yapımcıları her yeri yokluyorlar.

Alım yaparsanız küçük partiler halinde isteyin. 100 gr balık hava kesesi yada damağının gümrüğe takılma ihtimali ile 1 kg ının gümrüğe takılma ihtimali çok farklı. Ayrıca aldatıldığınızda kaybedeceğiniz para miktarıda yüksek olmasın. Bunlar ihtimal ama göz ardı etmemek lazım. Küçük paketler gümrükte açılmadan size ulaşır. Bunlar flate rate diye tabir ediliyor. Ebay'dan alışveriş yapanlar bilir. Flat rate isteyin küçük miktarlardaki gönderinizi.
İlkay DEMİRHAN
Kullanıcı avatarı
ilkaydemirhan

Mesajgönderen sayginocalan » Çrş Haz 13, 2012 3:40 pm

firma vietnamda sovimex adlı bir firma, alibaba garantili. Firma çalışanı Nhan Tiran alibaba trade manager'da hergün online ve bir şekilde elinize ürünü ulaştıracağız diyor. Bu firma az miktarlarla çalışmıyor. Tonlarca mal satma derdindeler ama bize de az lazım. 100 gr için çalışmak istemiyorlar. Ben zaten siz bize 1 kg örnek gönderin bize uyarsa daha çok alacağız diyerek 1kg üzerinden anlaştık.
sayginocalan

Mesajgönderen ilkaydemirhan » Cum Haz 15, 2012 4:06 pm

Alibaba bu garantiyi veriyor ama sizinde dediğiniz gibi 1-2 kg göndermiyorlar. Alibaba'da bende bir çok firmayla yazıştım. Numune istedim hep kaç ton lazım diye sordular. Numune bile alamadım. Eğer mersin balığı hava kesesi yada damağı bulunabilse bir seferde yüklü miktarda ithalat yapılıp yurt içinde satılabilir ama buna cesaret edecek ticari girişimciler olması lazım.
İlkay DEMİRHAN
Kullanıcı avatarı
ilkaydemirhan

Önceki

Dön Tutkal

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir